Kik vagyunk mi?

Tudtad, hogy a fekete fokhagyma friss fokhagymából készül, és az eljárás során Mailard -reakció játszódik le?

Nem?

Nem baj, nem is ez a lényege a történetnek…

Szabó István vagyok és szeretném bemutatni a fekete fokhagymát, ahogy én készítem.

Több éve ismerkedtem meg ezzel a termékkel egy thai étteremben, ott kaptam a tányéromon az egyik rendelt étel mellé. Egyből elvarázsolt az a semmihez sem hasonlítható íz, amelyet az elfogyasztásakor éreztem. Azonnal tudtam, hogy ez „kell” nekem! De nemcsak fogyasztani, hanem elkészíteni és eljuttatni az emberekhez, hogy minél többen megtapasztalják ezt a különleges élményt!

Ekkor vágtam bele a kísérletezésbe és 4 év rengeteg tapasztalatával mára már saját üzemben készítem őket magam és családom fogyasztásán túl eladásra kínálva is! 

És a legdöbbenetesebb az egész történetben, hogy a gasztronómiai élményen felül számos jótékony egészségügyi hatása került napvilágra! A családban a legkisebbektől a legidősebbekig mindenki fogyasztja! Ugyanis eddig a fokhagyma pozitív élettani hatásait ismerve ugyan, de fogyasztani mégsem tudta mindenki, mert összetevői problémát okoztak több szempontból (emésztőrendszeri problémák miatt vagy csak egyszerűen az erős fokhagyma ízt nem kedvelők körében sem volt népszerű) Viszont a fekete fokhagyma egészségmegőrző hatása  a feldolgozás során 8-10 szeresére nő, felszívódása és emésztése könnyű lesz, valamint szagtalan.

Az általam készített termék különlegessége az édeskés ízében rejlik, amely a boltokban eddig fellelhető fokhagymáknál nem volt jellemző.

Tudni kell, hogy ezt az alapanyagot régóta használják az ázsiai kultúrában.  Hazánkban azonban meglehetősen drága és csekély kínálattal van jelen a piacon. 

Kövess minket Facebookon is!

2 weeks ago

KÍNAI vagy MAGYAR⁉Kína a világ fokhagymatermelésének közel 70%-át adja. Látszólag ideálisabb a kínai fokhagyma, mint magyar rokona. Az árak közötti különbség mellett feltűnnek a hatalmas, hófehér színű gerezdek, a kisebb és itt-ott megbarnult magyar fokhagymák mellett. Valójában a kínai fokhagyma a mű-, és szerves trágyának, növényvédő szereknek és egyéb kémiai anyagoknak köszönheti egészségesebb külsejét. Ennek oka a termesztési feltételek előírásainak eltérősége.Hormonokkal és egyéb kémiai anyagokkal akadályozzák meg a csírázást, ezért lesz gyengébb a főzés során, ellentétben a magyar társával. A több ezer km-es távolságot a gamma sugárzásnak köszönhetően éli túl, így hónapok után a konyhánkban állva is egészségesnek látszik, amíg a magyar fokhagyma pár hét alatt megbarnul. És természetesen ez a fekete-fokhagymánál is így van, a kínai gyorsított eljárással (magasabb hőfokon rövidebb ideig kezelik) készül, ami a beltartalmi értékét jelentősen rontja.Sem saját szervezetünket, sem környezetünket nem védjük a vegyszerekkel kezelt, hosszú utat megtett kínai fokhagymával. A fokhagyma antibiotikum jellegű növény, különböző vírusok, baktériumok leküzdésében segíti az emberi szervezetet. Bizonyos kutatások szerint egyes daganatok megelőzésében is szerepe van, továbbá gátolhatja az érelmeszesedést, csökkentheti a vérnyomást és erősítheti az immunrendszert. A különböző kemikáliák viszont rontják a fokhagyma egészségvédő hatásait, ráadásul komoly betegségek kialakulását is okozhatják.Egyszerű közgazdasági alapelv, hogy a kínálat alkalmazkodik a kereslethez. Amennyiben hazánk lakossága a magyar fokhagymát tenné kosarába, megindulna a termelés és Makó és környéke újra Magyarország fokhagymatermelő motorja lehetne.Legfeljebb egy csekély anyagi veszteséget jelent a hazai fokhagyma vásárlása, (a fekete-fokhagyma nálunk eleve kedvezőbb áron kapható mint a kínai, www.fekete-fokhagyma.hu) s ezzel máris tettünk valamit a családunk egészségéért, a gazdaságunk helyzetéért és környezetünk állapotáért. ... See MoreSee Less
View on Facebook